Diverzita


Diverzita je definována jako rozmanitost a různorodost v rámci společnosti, která zahrnuje různé etnické skupiny, kultury, pohlaví, sexuální orientace, náboženství, schopnosti a přesvědčení. Často je zde zdůrazňována důležitost respektu a uznávání těchto rozdílů. Diverzita z pohledu mladé generace přináší bohatství a posiluje společnost. Je důležité, aby se všichni lidé cítili akceptováni a respektováni bez ohledu na odlišnosti. Čtěte více o rozdílech ve společnosti.

Sex moc Čechy nebere. Ani ty mladé

Česká společnost se díky technologickým, politickým i sociálním tlakům za poslední dekádu rychle mění. Úplně ale za tu dobu chyběla data o tom, jak moc se mění sexuální chování Čechů. Teď to napravila studie CZECHSEX, jejiíž první výsledky zveřejnili 13. května pracovníci Národního ústavu duševního zdraví.

Homosexualita v Iráku je teď za 15 let vězení

V Iráku bude nově za homosexualitu hrozit až 15 let vězení. Nový zákon také míří na transexuály a organizace bojující za lidská práva. Obhájci zákona mluví o ochraně náboženských hodnot, kritici o narůstajícím porušování základních lidských práv.

Proč mladí fandí Palestině

Konfliktu mezi Izraelem a hnutím Hamás se věnuje kdekdo. Za své si téma vzali i studenti. A ti američtí dost radikálně. Protesty v kampusech tamních univerzit proti izraelské operaci v Gaze se aktuálně velmi vyostřují, zatýká při nich už i policie.

Případ Weinstein se ruší. Co bude s MeToo?

Hollywoodskému producentovi Harveymu Weinsteinovi byl kvůli procesním chybám zrušen trest 23 let odnětí svobody. Ve vězení ale zůstane, protože byl jiným soudem odsouzen ještě k 16 letům ve vězení.

Někdo nám tu lže? Jak to je s migračním paktem

Schválení migračního paktu v České republice nadále vyvolává silné emoce. Vláda se s opozicí na mimořádně schůzi sněmovny přela o to, zda má Česko z povinného přijímání migrantů či placení příspěvků výjimku.

Štěstí pro Gen Z? Stačí si splnit dvě věci

Jste šťastní? A chtěli byste být? Podle nedávného průzkumu Gallupova ústavu se téměř 3 ze 4 lidí ve věku 12 až 26 let cítí šťastní. Důležité ovšem je, aby byly splněny dvě zásadní podmínky, které mají na jejich štěstí obrovský vliv.

Proč za Ukrajinu bojuje přední ruský neonacista

Na straně Ukrajiny bojují i Rusové, to je poměrně známá věc. Méně známý je u nás fakt, že proti Rusku válčí i Denis Kapustin, jehož pravé jméno zní podle serveru Politico Denis Nikitin.

Na Ostrovech zazní i koncert Symphony for Humanity

Na pražských ostrovech i v některých hudebních klubech proběhne od 1. května už tradiční čtyřdenní festival United Islands of Prague. Kromě hudby bude jeho hlavním tématem také 20 let České republiky v Evropské unii.

Skrrt či vibe: Kde se ty výrazy vzaly?

Rozumíte všemu, o čem se baví generace Z? Pokud ne, může to být i tím, že neovládáte její slang, který nejmladší přebírají ze sociálních sítí. Dynamicky se vyvíjející novomluva zoomerů je totiž často nesrozumitelná už i pro lidi kolem 35 let.

AI mění už i zážitek z hudby

Co s námi dělá hudba? Obecně nás může rozradostnit, ale i uvěznit v bludném kruhu deprese. A zatímco dříve byl výběr hudby většinou jen na nás, nyní do našich playlistů stejně jako snad do každého odvětví zasahuje umělá inteligence.

Oktagon ve Stuttgartu: Jak dopadne Pukač s Keltem?

Odveta Jungwirtha s Pukačem, návrat Lucky Szabové či Poppeck proti Kimballovi. To jsou hlavní taháky sobotního turnaje Oktagon 55 ve Stuttgartu. Přední německé zápasníky na kartě doplní dva Češi a tři Slováci. A online přístup na zápas můžete získat i vy.

Synu, co je to ten cringe?

Jsou “vaši” totálně cringe, protože vám nerozumí? Pro lepší porozumění Generaci Z vydala česká vzdělávací společnost slovník slangu a výrazů, které zná a (používá) snad každý mladší 25 let.

Ostrovy nabídnou hudbu i ohlédnutí za 20 lety v EU

Festivalovou sezonu v Praze letos otevřou United Islands. A to hned úderem prvních květnových dní. Středa 1. května bude na pražských ostrovech patřit oslavě Evropy. V rámci akce “Zažijte Evropu” si zde návštěvníci připomenou dvacet let od vstupu do Evropské unie.

MDŽ? Ženy v Česku podporujeme jen průměrně

Jak je na tom česká společnost s podporou žen? Nic moc. Výraznou podporu si ostatně nevyjadřují ani samotné ženy. K větší podpoře postavení žen ve společnosti se podle očekávání hlásí především úspěšné, mladé a vystudované ženy.

Proč se mladí stahují ze seznamek

Online seznamování má podle posledních průzkumů svou nejlepší dobu za sebou. A to zejména kvůli nejmladší generaci, která internetové seznamky používá čím dál méně. 

Na kolik se cítíte? TikTok to zhodnotí za vás

Cítíte se na svůj věk? Možná vám to řeknou na TikToku. Uživatelé ši spíš uživatelky se teď ptají na této síti ostatních, jestli odhadnou, kolik jim je, a nechají je posuzovat svůj vzhled. Kromě pochval se jim samozřejmě často dostává až absurdních hejtů.

Manželství pro všechny? Prošlo jen osekané partnerství

Manželství pro všechny neprošlo. Místo něj poslanci ve středu přijali partnerství s posílenými právy pro stejnopohlavní páry. Partneři ale nebudou mít například možnost klasické adopce.

Fenomén NEETs: Nepracují, nestudují a jsou v depresi

Tušíte, kdo jsou takzvaní NEETs? Jde o lidi, kteří už nejsou školou povinní, přesto nestudují, ani nepracují. Podle nejnovějšího průzkumu se mezi takové lidi řadí celosvětově každý pátý člověk a jejich počet roste.

Valentýn? Japonci mají radši hikikomori

Během pandemie celá řada z nás skončila na kratší či delší dobu izolovaná od svého okolí. A valná většina z nás to nenesla příliš dobře. Pro statisíce Japonců je ovšem tento životní styl typický.

Ve Francii to jde se sexem z kopce: Kvůli Netflixu a hrám 

Země, která dala název vášnivému polibku a v jejímž jazyce zní vyznání „miluji tě“ asi nejromantičtěji na světě, pomalu přestává platit za baštu vášnivých milovníků.

Strana 1 z 2